Žaludeční a střevní obtíže - homeopatická pomoc

Homeopatická pomoc

Homeopatická poradna Jany Trávníčkové
Homeopatika na žaludek
https://www.lecbaodzakladu.cz/homeopatika-na-zaludek/Veratrum album - Kýchavice bílá: Nejčastěji užívaný akutní lék na průjmy pokud je problém ve střevech. V psychickém obraze se za nimčasto skrývá znechucení. Dávkování - po každém jídle kuličku 2x po 5-10 min (dle stavu akutnosti).

Arsenicosum album: Zimomřivost, slabost, neklid. Zvracení a průjem. Otrava z jídla. Obtíže vyvolané strachem/ stresem - tělo může být i ve stresu ze střetu s infekcí. Dávkování - 5x denně kulička a následující dny ubírat dle symptomů.

Nux vomika - Kulčiba dávivá: průjmy, pokud je problém v žaludku. Koliky u malých dětí - ale ne tříměsíční kolika, ta je o nedozrálosti nervové soustavy a jsou tam jiné léky. Průjmy a zvracení po kocovině (lepší je užívat v kuličkách již když hodně pijeme) - ale pouze příležitostně, lidem co pijí několikrát do týdne na kocovinu tolik nepomůže a při takto častém užívání uvolňuje z psychiky spoustu křivd. Bolesti břicha ze stresu z konfrontace s osobou, která v nás vyvolává trému, nebo která nám ublížila - Dávkování: Před plánovaným nepříjemným setkáním 3x po sobě kuličku po půl hodině (může být i kradší časový interval), tak aby poslední kulička byla chvilku před střetnutím. Proti kocovině užívat kuličku každou hodinu již v době kdy pijeme alkohol a ráno můžeme podpořit další kuličkou.

Žaludeční a střevní obtíže - pomoc z přírody

Pomoc z přírody

Na podporu celkového trávení se z běžně dostupných bylinek používá hlavně kopřiva, řepík, zeměžluč a pelyněk.

Překyselení žaludku můžeme regulovat pampeliškou, tu je vhodné užívat i při žaludečních zánětech, nebo lžičkou sody bicarbony.

Homeopatická poradna Jany Trávníčkové Homeopatika na žaludek https://www.lecbaodzakladu.cz/homeopatika-na-zaludek/Proti nadýmání nám pomůže čaj z fenyklu, anýzu a kmínu. Tyto bylinky je vhodné přidávat i do nadýmavých jídel, jako jsou různé luštěniny.

Královská bylina - řepík lékařský nám pomáhá především ve chvílích, kdy máme podrážděný žlučník.

Máta peprná zlepšuje trávení a pomáhá eliminovat bolest v trávicím ústrojí.

Z citrusů můžeme proti virovým infekcím žaludku, žaludečních zánětech a vředech použít grep.

Proč jsou všechny víše jmenované bylinky hořké? Díky hořké chuti se v ústech tvoří více slin a trávicích fermentů. Hořké bylinky v sobě obsahují speciální přírodní látky s různým chemickým složením - říká se jim hořčiny. Tyto látky mimo jiné zvyšují produkci žaludečních šťáv což napomáhá ke sklidnění rozbouřeného žaludku.

Přejít nahoru