Rady a zajímavosti

Vitamín D a naše zdraví

Autor: Jana Trávníčková | 4 října, 2023
vitamín D účinky homeopatická poradna Jany Trávníčkové

I tradiční české přísloví říká: „Kam nemůže sluníčko, musí jít lékař!“
Vitamin D je pro náš organismus nezbytný a jeho účinky jsou velice rozsáhlé. Tento vitamín má klíčový význam pro celkovou pohodu a správné fungování těla a to především pro správnou funkci imunitního systému, kostí, svalů, srdce a cév a pro naši psychickou pohodu, jsou i studie o tom, že by mohl mít vliv při boji proti civilizačním chorobám jako je například cukrovka či alzheimer.

Číst dál

Homeopatika v těhotenství i po porodu

Autor: Jana Trávníčková | 19 března, 2023
Homeopatika v těhotenství i poporodu, Homeopatická poradna Jany Trávníčkové

Homeopatika v těhotenství i po porodu – jak si můžeme toto období zpříjemnit pomocí homeopatik a Shüsslerových tkáňových solí? Mohou nám homeopatika škodit?

Číst dál

Ředění homeopatik

Autor: Jana Trávníčková | 14 února, 2023
Ředění homeopatik Homeopatická poradna Jany Trávníčkové

Ředění homeopatik, neboli potence homeopatik, nám ukazuje míru zředění matečné látky v daném homeopatickém léku. Jaký mají ta čísla a písmenka u všech názvů homeopatických léků význam?

Číst dál

Snížení horečky pomocí homeopatik

Autor: Jana Trávníčková | 2 ledna, 2023
Homeopatika na zánět. Homeopatická poradna Jany Trávníčkové https://www.lecbaodzakladu.cz/2023/01/02/homeopatika-na-zanet/ info@lecbaodzakladu.cz

Jak vzniká horečka? K čemu nám je dobrá? Jak a kdy je vhodné horečku regulovat? Nevhodným používáním antypyretik (léků na horečku) prodlužujeme délku trvání nemoci a z dlouhodobého hlediska oslabujeme vlastní imunitní systém. Homeopatika na zánět.

Číst dál

Homeopatie v zemědělství – výnosy tuřínu (Brassica napus L.)

Autor: Jana Trávníčková | 30 prosince, 2022

Homeopatie v zemědělství – myslíte že funguje? Vědci prokázali, že aplikace homeopatik natria muriatica a silecei v potencích 7CH má výrazně pozitivní vliv na růst a produkci rostlin. Zavedení homeopatik, nejen do praxe běžného agropodnikání, má pozitivní vliv na životní prostředí, skrze snížení používání množství škodlivých agrochemikálií.

Číst dál
Přejít nahoru